eminem

20 + 1 fakt, které pravděpodobně o Eminemovi nevíš

Jestli jsi velký fanoušek a dobrý posluchač Eminema? Tak pro tebe mám několik informací, které by tě mohly zajímat. Posaď se, začni číst a zjisti si, jak dobře ho znáš. Tak začneme. Podíváme se na 20 + 1 fakt, které pravděpodobně o Eminemovi nevíš.

1) Stále platí za přívěs, který mu sloužil jako domov, když vydal Slim Shady LP.

2) Refrén k tracku „Just lose it“ napsal za 30 vteřin.

3) Eminem lhal své ex manželce Kim, že pojede s Hailie do Chuck E. Cheese (restaurace). Popravdě ji vzal do studia, aby nahrál její část z tracku „97 Bonnie and Clyde„.

4) Jeho matka zažalovala školu, kde Eminem studoval v roce 1982 kvůli šikaně. Angelo Bailey šikanoval Eminema, což je člověk, o kterém Eminem mluví ve svém tracku „Brain Damage„.
Angelo Bailey zažaloval za tento track Eminema a vysoudil jeden milion dolarů, protože track ubližoval jeho reputaci.

5) Ve věku 23 let se poprvé stal otcem. Jeho přítelkyně Kimberly Scott dala dceři jméno Hailie Jade Mathers, která se narodila 25. Prosince, 1995.

6) Přezdívka Eminem vznikla z jeho iniciálů (Marshall Mathers).

7) Jeho ženě Kimberly Mathers bylo uděleno opatrovnictví o jejich pětiletou dceru, dále další finanční podpora, osobní řidič a obnovení jejích kreditních karet.

8) 23. března roku 2003 jeho píseň „Lose Yourself“ z filmu 8 míle získala Oscara. Eminem se vyhlášení nezúčastnil, a tak Luis Resto, spolupracující na tomhle tracku, přijal Oscara jeho jménem.

9) Je to jediný „bílý“ umělec, který se objevil na titulní stránce magazínu „The Source“ a „XXL Magazine„.

10) Aby pomohl své matce, tak jako mladý pracoval jako pomocný kuchař v restauraci Gilbert´s Lodge. Vydělával zde pět a půl dolaru na hodinu. Pět dnů před vánoci a před vydáním „Infinite“ v roce 1996, byl propuštěn z restaurace, což se stalo pár dnů před narozeninami jeho dcery. Poté napsal track „Rock Bottom„.

11) Jako malý chtěl být komiksový kreslíř.

12) Neuměl pracovat s počítačem a odmítal se to naučit. Sám řekl, že kdyby se to naučil, tak by si přečetl o sobě komentáře a věci, co se o něm píšou, což by ho vedlo k šílenství. Jeho manažer řekl, že když si něco o sobě přečetl na blogu, či v rozhovoru, tak ho to dlouhodobě ovlivnilo.

13) Třikrát propadl v deváté třídě, než jí zvládl dokončit. Řekl, že to nebylo o tom, že by byl hloupý, ale že neměl zájem o školu. Měl zájem jen o rap.

14) Jeho přítel ze skupiny D12 Proof , který byl na druhé svatbě Eminema s Kim Mathers za svědka v roce 2006, byl zabit v nočním klubu. Hra u kulečníku se proměnila ve vyostřenou hádku, která poté vystupňovala do přestřelky.

15) Jeho album „Marshall Mathers LP“ z roku 2000 bylo úspěšné a v Americe se prodalo po prvním týdnu vydání 1 760 000 kopií, čímž překonal song Britney SpearsBaby one more time„, jako nejrychleji prodávané solo album v Severní Americe.

16) Eminem vnášel kritiku do homosexuální komunity. Bránil se slovy, že nejde o jeho vlastní perspektivu, ale o charakter v textu.

17) Poprvé ho inspiroval rap, když zjistil, že Beastie Boys vydávají klasické rapové album v roce 1986. Poté soutežil ve freestyle rap battlech na své škole a v okolí.

18) Jeho různá jména představují různé osobnosti. Ve Spin magazínu pronesl: „Slim Shady je název pro mé nervy nebo hněv. Eminem je jen rapper a Slim Shady je postoj a Marshall Mathers je ten, kdo jsem na konci dne.“

19) Jedinou knihu, kterou přečetl od začátku do konce více než jednou, je „LL Cool J: Tvořím si moje vlastní pravidla„. Eminem, velký fanoušek LL Cool Jaye tvrdí, že je to jediná kniha, kterou četl jako dítě.

20) Po sledování 93 nejlepších umělců ve 25 žánrech hudby se zjistilo, že Eminem má největší slovní zásobu. Má přes 8 818 využitých slov, a tím překonal některé další umělce jako Jay-z (6 899), Tupac (6 569) , Kanye West (5 069) a Bob Dylan (4 883).

21) Když se poprvé setkal s Dr. Drem, tak na sobě měl žlutou teplákovou soupravu. Dr. Dre mu řekl, že vypadá jako banán.

A to je vše, co byste nemuseli o Eminemovi vědět. Některá fakta jsou méně zajímavá, ale některá více. Ale pokud jste fanoušci, a řadíte se mezi posluchače dobrého rapu, tak je občas dobrý nápad si prohlédnout interpreta do hloubky a zjistit, co stojí za tou velkou osobností, než se stal/a slavným/slavnou.


Zdroj: Pref.com

Komentáře