Elbe: Beaty s chutí severu

A je to tu… Rozhovor s mladým, nadějným a talentovaným producentem Elbem! Tenhle kluk, který se narodil pro hudbu v Chebu a vyrůstal v Mostě nám zodpověděl pár otázek do našeho rozhovoru! O tomto klukovi jste již mohli číst v článku o jeho EP s názvem 1995.
Co nám prozradil do našeho rozhovoru? Víte třeba jaký byl student? Nééé? Tak čtěte dál!

elbe2

Hudební EP 1995. Velká věc pro fandy super hudby.

1. Ahoj. Mohl bych tě na začátek poprosit, aby ses nám trochu představil?
Čau čau, tak já jsem Andrej a jsem producent z Mostu. Vystupuju pod pseudonymem ELbe a jsem součást seskupení Brüx Colony.

2. Jaké je tvoje rodné město?
Sice jsem se narodil v Chebu, ale vyrostl jsem na severu Čech, konkrétně v Mostě, kde to každej odsuzuje ale já to tam miluju! Sewer!

3. Tvůj začátek. Jaký byl? Jak jsi se vlastně dostal k tomu co teď děláš?
Můj začátek? Hudbu poslouchám už fakt od mala, takže to beru jako přirozený vývoj. Jinak jsem začal tak, že jsem si stahl někdy v roce 2013 FL studio a začal jsem tak nějak tvořit.. Pochopoil jsem, že do hudby musím hodně investovat hrozně moc, času, energie a hlavně peněz. Takže jsem musel o vikendy chodit na noční abych si vydělal na první klavesy, MPD apod..

 

EP 1995 a podle Elbeho, jedna uzavřená kapitola jeho života. 

 

4. Co děláš, pokud zrovna nekrmíš hladové hlavy svými hudebními podmazy?
Užívám života jak jen mohu s přáteli a se svojí princeznou. Je jedno co a kde, když jsi s těma pravejma. Je to takový nabírání inspirací a emocí, který pak vlastně převadím do hudby.

5. Brüx Colony, jak to všechno začalo?
Mohl bych mluvit o tom, že to je seskupení různých umělců a bla bla bla.. Ale proč? Kdo bude chtít poznat Brüx Colony, cestu si najde.. Pro mě je to druhá rodina a myslím si, že o nás ještě hooodně uslyšíte.

6. Jednu desku už máte za sebou. Teď už je venku druhý track z nového alba, na co se máme těšit?
Na první desce jsem se moc nepodílel, pač jsem do Brüx Colony přistoupil, když už deska byla skoro hotová. Nicméně, deska je o „Trochu jiným“ hiphopu. Co track, to jinej podžánr hiphopu. Zpětně ji vidím a cítím jako začatek toho, co přijde v roce 2016. Těšte se! Jinak venku máme už dva klipy z nové desky. Na jedný věci spolupracovala plzeňská MC Melody Mell!

7. Je ti 20 let. Co považuješ jako svůj největší životní úspěch? Přeci jen, za tu dobu se toho dá stihnout mraky.
Těžká otázka.. Nejspíš to, že mám kolem sebe lidi, který mám rád! Pač bez nich by to nešlo! Big Up!

elbe3

 

8. Máš nějaké svoje fanynky? Třeba holky co ti hází při show spodní prádlo a tak? 😀 😀
Tak pokud si dobře pamatuju, tak na našem křtu alba Trochu jinak, přilítly kalhotky 😀 Ale tak to nepočítám. Spíš se mi stává, že fanynky zajímá, jak tu hudbu vlastně tvořím a chtěli by vidět ten proces. Neeee nebalím takhle holky 😀 … Nemám potřebu, když mám slečnu, která mě v tom podporuje, už od samého začátku.

9. Tvoje životní cíle? Kam až se chceš dostat jak ve svém osobním životě, tak i v hudební kariéře?
Můj cíl je být štastný, a je mi tak nějak jedno co to bude znamenat.. To samé platí i v hudbě.

10. S kým se ti nejlíp spolupracovalo?
Nejlíp se mi spolupracovalo a spolupracuje s Brüx Colony. Ale zažil jsem i takový spolupráce, že mi napsal Polský Buryna, chvilku na to jsem dodělal beat pro něj a šel na noční, a když jsem se vrátil z noční byla hotová věc.. Ale kolikrát to není tolik o čase, jako o přístupu, respektu a trpělivosti.. Jelikož už nedovedu spolupracovat s každým, kdo mi napíše, tak beaty neutrálně prodávam, což mi spousta lidí zazlývá.

Elbe4

Momentka z natáčení klipu Brüx Colony – Guilotine.

11. Co tě donutilo udělat album 1995? A jaký názor na to máš zpětně po několika týdnech, co je album venku?
Chtěl jsem zakončit jednu kapitolu života. A jak jinak ji uzavřít, než vlastním umem? Přelom bezstarostného dětství a dospělosti.. Možná to bude znít sebestředně, nebo namyšleně, ale často jí poslouchám. Protože dělam hudbu takovou, kterou chci poslouchat.

12. Jaký máš pohled na českou a slovenskou scénu? Co tě baví, nebo co naopak považuješ za propadák?
Nemám rád lidi, který si v hudbě najdou určitý styl a začnou tvrdit, že tenhle styl je nejlepší, a vše ostatní je podřadné. Už moc ani nerozlišuju hudbu na žánry a podžánry. Hudba je jedna dlouhá čára a žádnej žánr není nad nebo pod.. CZSK mě baví, vyrostl jsem na tom a líbí se mi ten posun! Nechapu lidi co CZSK scénu odsuzují..

Jeden z dílů série Let’s make the Beats. 

13. Co škola? Byl jsi průserář, nebo vzorný student Elbe?
Nikdy jsem známky nehrotil, takže jsem jel styl „hlavně, že projdu“.. A prošel jsem.. Vystudoval jsem obchodku se zaměřením na IT a programování. MATURITA!

14. Děláš hudbu z lásky nebo pro prachy :D?
Dělám hudbu z lasky tak, abych jednou mohl žít jen pro ní a živila mě.. Ale furt ty prachy jsou jen bonus.. Lidi co říkaj, že když si někdo bere prachy za to co ho baví, ignoruju.. Uvidíme, jestli je bude bavit natolik práce, že půjdou za šefém, aby jim vydělaný prachy nedával 😀

elbe1

Tomuto mladému talentovi můžeme přát jen to nejlepší do jeho kariéry! Má do ní skvěle našlápnuto.

15. No, to je asi vše, co mě zajímalo. Na konec ti chci popřát hodně úspěchů a těším se na novou desku Brüx Colony! Díky za rozhovor. Pokud chceš něco sdělit fanouškùm, máš prostor.
Já děkuju tobě! A všem, co nás nebo mě podporují a dodávají nám ať už pozitivní, nebo negativní inspirace.. Díky moc!

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.