IdeaFatte Stop Play

IdeaFatte chtějí vidět tmu

Když budete chtít protestovat, dát najevo svůj názor na stát, ve kterém žijete a na jeho společnost, kdy byste přiložili megafon k ústům?

Všichni dobře víme, že načasování je vždycky důležité. Auru data 17. listopadu využil Idea a jako obvykle s doprovodem DJ Fatte ve spojení jako IdeaFatte (IF) vykřičel do světa svůj pohled na společenské otázky. Prostě to všechno muselo ven, musel si vyčistit hlavu, je to jeho klystýr, jak Idea řekl.

Nezáleží na tom, že album Rap vyšlo před víc než rokem a pak ho následovalo free EP v březnu letošního roku. Idea a jeho samplovací mistr mají stále co říct a umí to podat stále líp. Nejdou s dobou, nedělají hudbu na míru nejideálnější marketingové vrstvě populace, nesnáší čísla.

Pokud u leadera TyNikdy čekáte komerční produkt, na který naláká pubertální masu, svítící si na cestu životem displayem iPhonu, samá voda. I když v tracku Maria dává props řadě mladých interpretů, není králem, který by vedl své stádo ovcí se selfie tyčí v ruce.

Track Selfie tyč mi asocioval nápis s prosbou o fotografování bez blesku v zoo. Chápu Pepka, že by nejradši použil selfie tyče jako baseballové pálky na každého, kdo se v davu upíná na svůj síťový život. Fanoušci si mají vychutnat atmosféru z díla, které stvořil. Seznámit se s jeho dětmi, užívat si show a dát mu dostatečný support, nesnažit se mu způsobit zánět spojivek.

Ideu na albu podpořil svým hlasem taky Václav Rouček. Svým zpěvem podpořil jeho euforii z posledního roku a půl, kdy sklízel ovoce ze své desky Rap. Doprovodil také druhou polovinu doubletracku Dej mi pokoj/Leden.

Jediným rapujícím hostem je jeho kolega z Boybandu. V tracku Homeboy si neberou servítky a důrazně obhajují svůj postup. Jednoduše vědí, co dělají. Už nechtějí mít nůž na krku a chtějí křičet, co jim kuřácké plíce dovolí.

Idea každým trackem dokazuje, že dokáže stvořit lyricky a tematicky vyspělé počiny, které osloví hlavně uvědomělejší fans. Společně s ním můžou hledat odpovědi na otázky, které je napadají pokaždé, když vyjdou z domu na ulici mezi lidi. Plácat pseudonázory do éteru dnes může snad každý. Pepek má ale zkušenosti, mluví o tom, s čím přichází do kontaktu. Popisuje svoji procházku společností. Každý projev IF má prostě váhu. Roznáší realshit jako biofarmy.

(ag)

 

Komentáře