cole

James Cole – Orfeus

James Cole, aka Phat aka Kapitán Láska a bůh ví co ještě, vydal druhou věc na novou desku OrfeusEURYDICE. Tato deska má vyjít 31. května pod Bigg Boss labelem a rozhodně se máme na co těšit.

První single CLIVE feat. Oto Klempíř přinesl tak trochu nápovědu o tom, jaké album bude. I když u Jamese nikdo nikdy neví. A vlastně to ani není tak úplně pravda. Od 20. března na úvodních fotkách jeho oficiální FB stránky můžeme vidět zmínky o novém albu, a to velice tajemné. Dalším takovým informačním médiem pro staré i nové posluchače Jamese Cola je seriál, pro mě spíše dokument, Zeus.

Tento seriál ukazuje v šesti dílech potřebné části pro vytvoření Jamesova CD. Bicí, kytary, synťák, hlas, mix a samotný příběh. Celkově ukazuje nezkušenému posluchači, jak se takové album tvoří, než vyleze z podhůří ven. Sám James Cole o tomhle albu říká, že je to temný Orfeus. Oba dva kousky tomu odpovídají. Zdá se, že do jisté míry navazuje na ponurost předchozího CD Moby Dick.  Kdo by si rád zakoupil originál, triko, či balíček, předobjednávky již běží!

To, proč jsem se rozhodl napsat článek o tomto albu právě teď, je kvůli písni EURYDICE, která mě zaujala nejen textem, ale především tím, že je v jazyce anglickém. Zajímavá to spojitost, James Cole, český básník, píše v jazyce anglickém o novém Orfeovi  z řecké mytologie, který, jak sám říká v poslední díle seriálu Zeus, překračuje antický a evropský rámec a vstupuje do hlubin peruánské džungle. Neuvěřitelná kombinace, neuvěřitelný James Cole… Na toto album se strašlivě těším!

Komentáře

Sdep

Sdep