Lil Dicky – Professional Rapper

Lil Dicky je v rapu poměrně nováček, i přesto má na jeho debutovém albu Snoop Dogga! Jak je to možné a co je zač se dozvíte právě v tomto článku!

Na Lila jsem narazil tak před třemi lety krátce poté, co vydal So Hard – debutový mixtape. Byla to jeho první věc a nesmírně mě dostal především track Too High Jewish FlowLil rapuje do trapu strašně originálně. Jsou to spíš slovní hříčky než klasický rap. První track je taková hymna pro zhulence a druhý by Hitlera nejspíš probudil z věčného spánku. Lil je totiž Žid a nakopává Třetí Říši zadek. V refrénu má, že plive židovskou flow a že je víc sick než holokaust. Posuďte sami, k obojímu jsou super videoklipy!

Za ty tři roky se značně posunul, jak jsem lákal na začátku, má klip se Snoop Doggem. Celý je animovaný a jde o interview na post profesionálního rapera. Tak se jmenuje jeho debutové album – Professional Rapper. Pátral jsem po netu a shlédnul několik interview a zjistil pár zajímavých informací. Ke Snoop Doggovi se dostal tak, že při tvoření alba přemýšlel, ke komu by mohl jít na interview. Pár jmen jako Ice Cube se našlo, Snoop Dogg byl ale number 1. Tak ho oslovil a dali to dohromady. Sám o tom mluví, jako že se mu splnil sen :).

O tomto albu říká, že to není pro něj pouze hudební úspěch, ale vlastně celoživotní úspěch. Úspěšně dostudoval VŠ a neměl nikdy problém s financemi. Chtěl dělat co ho baví a vždy ho to táhlo k tomu dělat blbosti, třeba být komik. Nakonec zkusil rap a uvědomil si, že ho dokáže dělat jinak než ostatní. Tak je tady. Professional Rapper je jedno z nejpodivnějších trapových alb, které jsem kdy slyšel. Má tam například song, kde si povídá se svým mozkem. Paráda!

Na featu se vystřídalo poměrně dost lidí. Mezi nejznámější patří T-Pain. S ním udělal song Personality. Beat je víc klasickej než u ostatních songů. I přesto mají úžasnou flow. Pro milovníky zpívaných částí – což já nejsem, bude tohle track number 1.

Na Youtube se nedají najít všechny songy z tohoto alba. Celé album samozřejmě stáhnete, ale pro milovníky CDs, na jeho oficiálním webu se dá koupit za 10 dollarů + drahé poštovné z Ameriky. Ale například na serveru Discogs se prodává pár kousků v Evropě za poměrně slušné peníze. Pokud si otevřeme Lilovu oficiální web page, najdeme tam i super merch – čepice, mikiny, dresy. Fakt pěkný kousky. Jinak v části „About“ najdeme popisek co je zač. Ve 14 měl R&B skupinu, spal s 19 ženami a mimo jiné v noci čůrá v sedě kvůli únavě. No, řekněme si na rovinu, je to blbec :D!

Na co bych rozhodně nerad zapomněl (a málem jsem zapomněl) je track Lil Dicky – $ave Dat Monez feat. Fettz Wap and Rich Homie Quan. Tenhle song ukazuje,  že má Lil nespočet nápadů. Udělal totiž, klasický rapový track v několika vilách. Nejsou to ale jen tak obyčejné baráky. Jsou to vily bohatých Američanů, ke kterým se Dicky dostal tak, že na ně zazvonil a řekl, jestli u nich může zadarmo natočit klip. Wau! Tohle tady ještě opravdu nebylo! Geniální nápad. Natočil klip na vilách za stovky milionů a zaplatil za to 0 dolarů. Vtipný je, že některé místa patří starým důchodcům, no, koukněte sami. Pod oficiálním klipem je i dvacetiminutový dokument :). Čekuj to!

Tak jo, to bude vše. Rozhodně o něm ještě hodně uslyšíme. Má našlápnuto na to být opravdový Professional Rapper. Mějte se, čus!

 

Komentáře

Sdep

Sdep