Machine Gun Kelly v Praze!

Sice už je to delší dobu co tenhle koncert proběhl, ale jelikož jsem pracující člověk, měl sem čas sepsat tenhle krátký report z vystoupení Machine Gun Kellyho v Praze až teď.

A jaký, že to bylo? Jedním slovem BOMBA!

Do Prahy jsme dorazili 3 hodiny před začátkem, a jelikož byla neděle, nebyla Praha tolik přeplněná. Ale když už jsme přišli k Fóru Karlín, tak se táhla fronta daleko za budovu. Rozhodli jsme se, že si najdeme nějakou hospodu, kde si dáme pivo a příjdeme půl hodiny před začátkem. Nebudu tu popisovat, jaký to bylo v hospodě, od toho to nepíšu.

Po vystání fronty, která naštěstí odsýpala jako po másle, jsme se dostali na řadu na osobní kontrolu, všichni jsme kontrolou prošli v pohodě, až na to, že pozornému oku kontrolora neunikl plnej pytel trávy, co měl kámoš. Samozřejmě mu to pohotově sebral, ale naštěstí u mě můj weed nenašli, byli jsme zachráněni, haha! Co by to bylo za koncert MGK, kdyby si člověk nezapálil!

Akce už byla v plném proudu a na podiu se proháněl Marpo a Trouble Gang, show to byla dobrá, ale jak je zvykem u předkapel, zvuk stál prostě za hovno… Marpo a Trouble gang se tím ale nenechali rozházet a vydali ze sebe to nejlepší. Já jsem sice Marpa viděl poprvé, ale kámoš, který je jeho fanoušek, byl s vystoupením spokojený.

Pak přišlo to obvyklé nekonečné čekání na hlavní hvězdu večera! I když se v sále nesmí kouřit, začali se objevovat první kuřáci v davu.

V sále se dalo napětí pomalu krájet. Teplota stoupala a lidi začali být víc a víc tělo na tělo. Tak jsem si i já zapálil cigáro…

A pak to začalo!

Na pódium přiběhl týpek se šátkem přes obličej s kytarou a zahrál první tóny show, v tu chvíli si strhl z obličeje šátek a všichni věděli, že před nimi stojí sám Machine Gun Kelly osobně!

MGK 1

MGK 2

Show to byla nabitá energií od začátku do konce, MGK dokázal, že je i výbornej kytarista, což mě jako fanouška metalu velice potěšilo! Co si budeme nalhávat, Hip Hop na nástroje je prostě boží a jsem hrozně rád za trend, který se poslední dobou vrací. A to jsou právě živé kytary, bicí a basa, ale nejvíc mě osobně rozbilo, když si MGK vzal znovu kytaru a začal hrát s kapelou track All The Small Things od Blink 182.

Koncert měl dost silnou energii a i mě jako metalového fanouška to sebralo natolik, že jsem i já pařil od začátku do konce! MGK si neodpustil hity jako Till I Die, Warning Shot, Český publikum se ale zase předvedlo jako banda tupců s prominutím… MGK během songu Till I Die má ve zvyku publikum vyhecovat k tomu, aby si kleklo na zem, a následně vyskočilo, když pasáž vygraduje. No prostě Češi, kterým trvalo trochu dýl to pochopit. Ale nakonec to dali všichni!

 

MGK 3

Ten kdo nebyl, prohloupil, ale osobně si myslím, že se MGK do našich krajin určitě rád a brzy vrátí zpátky! Snad třeba na Hip Hop Kemp 2016, když už například DOPE D.O.D. tu budou vystupovat už popáté.

Za foto děkujeme Barbora Hrdá / fotograf

Další fotky  zde a zde

Dění po koncertě už popisovat nebudu, to by bylo na další samostatný článek. Khr

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.