Maniak vs. Mc Gey aka Brno vs. Brno aka Biggboss vs. TNKDLBL

Nemožné se stalo ještě nemožnějším a moji nejoblíbenější rappeři Maniak & MC Gey (a to jsou z Brna…) se dali dohromady a vydali nejlépe pojatý single na Ach Ano Mixtape II.

Pojmout track jako beef s rapperem na featu dokáže vytvořit hvězdný výsledek. Tak to dopadlo například u LA4 V518, když vydali track GYZMO vs. X-KMEN na album Panoptikum. Tento track, tedy spíše zhudebněná lyrická báseň, je pro mě jeden z nejdůležitějších tracků v histori CZ/SK scény„Dokáži si živě představit, že se jeho text bude jednou číst v hodinách historie rapu (2100+).“

Podobně „symfonického“ výsledku dosahuje i track Maniak Mc Geyem. Pojali ho samozřejmě jinak, neloví se tedy po věčných lovištích, jako spíše po rapové scéně a svých albech, tlustých holkách apod.

„Hej kámo, proč děláš Ach Ano číslo II? Máš v hlavě prázdno a neznáš víc slov, ha?
  Hej kámo, proč děláš desku o tlustejch holkách, přešlap – tvoje je tak tlustá, že by se na track nevešla.“

Stejně jako Elon Musk vytvořil legendární firmu SpaceX a je pro mě představitelem člověka 21. století, tak tento track je pro mě představitelem rapu 21. století. Vibe Chief totiž udělal „nadčasový“ beat, který se k tracku neuvěřitelně hodí. Přesně koresponduje s lyrics a tématem daného díla. Do toho kluci dávají jejich klasické hlášky, že posluchač jenom sedí a čumí! Celé dílo završuje jednoduchý, ale geniální videoklip. Komicko-drsný slowmode rap battlu těhle dvou.

Tleskám klukům za celek a těším se na výsledek! Brzy totiž vyjde Ach Ano Mixtape II a očividně je na co se těšit. Přeji všem posluchačům, aby to poslouchali, brali to osobně a neměli to rádi. Peace and love!

 

 

Komentáře

Sdep

Sdep