Novinky z Čech a Slovenska #1

A máme tady první díl našeho nového seriálu Novinky z Čech a Slovenska, kde se společně pohlédneme za další várkou novinek, které mne zaujaly. Doufám, že se trefím do vašeho vkusu a přeji příjemné čtení.

Tariq – Ty (Prod. J-Bez) OFFICIAL VIDEO COVER

Tariq se na našem webu objevuje opravdu často. Máme tu mnoho článků a také recenzi jeho alba Prostory. A i když tahle věc už není naprosto horká novinka, tak bych se musel stydět, kdyby to zde nebylo. Ten, kdo zná tvorbu od Tariqa, se asi chytal za hlavu v době vydání. On a lovesong? Opravdu, je tomu tak.

Beat obstaral J-Bez a tito dva jsou snad spojeni lepidlem. Možná víc jak půlku věcí mu produkoval právě on. Podle Tariqa však ani nebylo jisté, jestli tento beat bude k dispozici :D. No, nakonec očividně byl. Sám autor podotýká, že není zrovna fanoušek  songů pro naše drahé polovičky.  Ale ruku na srdce, ten track zní perfektně. Tak ono taky Tariq = perfektní věc.

A jinak je to ta osvědčená kvalita. Nahrávalo se v Unbeatable Records a vše okolo zvuku zařídil mistr zvuku Stewe. O grafickou podobu se postaral Unbeatable Graphics. Takže jako obvykle vše v režii Unbeatable.

Takže si to shrneme. Po hodně dlouhé době lovesong, který nezní tak nějak debilně, nebo nuceně.

 

Parchants DIARY – 247 (Audio – Vizual)

Nové jméno avšak stará sestava. I takto bych asi mohl popsat toto uskupení. Tade & SiraVole a  také hromada dalších společných věcí. Mám takový pocit, že Tade by si zde už pomalu zasloužil samostatnou rubriku :-).

Proč mě vůbec tato dvojice tak baví? No nejspíše to bude tím, že mají zajímavé texty, parádní hlasy, se kterými umí pracovat a často i zajímavou a chytlavou flow. To vše zabalte dohromady, několikrát promíchejte a máte Parchants Diary

Pokud paměť nešálí, tak se nahrávalo v novém studiu, které si tato dvojka vytvořila. Je to teprve první jejich věc pod touto značkou, ale již brzo do našich uší přilétnou nové bomby. A také mini rozhovor s touto dvojkou.

O vizuální podobu tracku se postaral sám Tade.

A co vás? Baví tahle dvojka?

R.M.Y – Sen (OFFICIAL VIDEO)

Nemohu tomu ani uvěřit, ale je to tak. První album od tohoto Karvinského rappera vyšlo v roce 2007. Z tohoto alba také pochází nejznámější song Vzpomínka pro tebe brácho, který slyšelo už skoro 2 miliony lidí. R.M.Y už stačil vydat již zmíněné album Nikdy nezapomenu. Následovalo Jednou to přijde v roce 2008 a Testament v roce 2010. Jako poslední zářez se počítá Nikdo mi nevezme majk. A nebudu lhát, právě Aremy byl ten, kdo mně přivedl k českému rapu. Ale pryč z minulosti, tou nežijeme.

Je totiž venku nová věc a to rovnou s klipem. Track se jmenuje Sen a já musím jásat radostí. Je to paráda, když interpret zní pořád a pořád kvalitně. A co ještě víc. Příslib nových věcí či dokonce alba? To si nechám líbit.

O instrumentál se postaral Antonín Charvát RapBeats. A odvedl parádní práci. Nahrávalo se u Pavla Baara. Ten se také postaral o vše okolo zvuku, já sem tedy více než spokojený.

Sám autor si pro vás přichystal pár slov. Chtěl bych poděkovat všem lidem co se podíleli na tvorbě videoklipu Sen a umožnili mi zase vypustit video po velmi dlouhé době. Doufám, že se video bude líbit a chystám další.  

A jestli ti nestačí jeden R.M.Y, tak tu máme ještě jednu novinku od něj! Song se jmenuje Nemůžu pochopit a tentokrát si budeme muset vystačit jen s audiem. To však vůbec nevadí, jelikož je to kvalita. I toto se nahrávalo u Pavla Barra.

Dneska je seznam novinek trošičku kratší, ale nebojte, příště vám to vynahradím! Za dnešek tedy Tariq, dvojice Tade a SiraVole pod novou značkou Parchants DIARY a naposled hned dvě novinky od Karvinského rappera R.M.Y!

 

 

Komentáře