Novinky z domova za měsíc listopad

„Vstát, vztyk, teď tady bude kurva klid! Ještě jedny ty tvoje primitivní rýmy a budu tě muset ven vyhodit! Já mám na srdci klid, skládám to jako Rubik!!!“  Touto slokou od Pio Squad vás vítám ve staronové rubrice o české scéně.  Rozhodl jsem se nepsat pouze o novinkách ze světa, ale zaměřit se i na naší domovinu. Teď tu máme listopad!!! Prostor nedám pouze známým interpretům, ale i menším jménům, které dokáží udělat opravdový BANGER! Fuj. To slovo nesnáším. Takže bang bang do toho!

Sloka výše je z tracku BRICKBARS, a je to nářez. Vůbec jsem nepostřehl, že chystají nové album. Nový zvuk a starý dobrý Pio je parádní! Beat doslova řeže a do toho „výchovný lyrics“ pro mladý fake rappery. Pio znám dobrých deset let a cením je za jejich hloubku textů. Jsou jedni z mála, kteří mají nárok na podobný námět. Bomba. Album Strom V Bouři vychází 12.12. Tak koukejte sosat novinky a ideálně podpořit Jihlaváky, zaslouží si to :)!

Maniak vydal mixtape Ach Ano II a je těžké vybrat „nejlepší“ song. Ale vybral jsem ten, který měl být už podle jména nej, a to taky je! Matrioshka Swag! Výjimečná Maniakova flow a hate song pro opičky rapové scény. Místo v Biggbossu si podle mně fakt zaslouží. Na desce se jinak ukázal i po boku Igora či OrionaOri vydal teď nečekaně mixtape NEVAHO. Kde se Maniak objeví, a to dokonce třikrát.

Hugo Toxxx, šéf týmu X ukazuje to, co jeho dobří fans ví. Nemůžeš ho koupit a kvalita toho co vydá je obrovská. Stejnojmenný videoklip se sexy tanečnicí ukazuje, že je to podle mě opravdu jeden z nejlepších rapperů naší scény. Pokud někdo zoufal nad posledníma dvěma či třemi lety, kdy vycházely pro někoho hůře skousnutelné projekty jako Trash Rap, neměl zoufat. Hugo tu stále je a stojí pevně na nohách i s jeho 808 crew a chystá se přinést velké věci! Jaké? Sólové album či album s Vladimírem 518!

Smrt Žije, název nového alba Prago Union si značně protiřečí. Stejně tak si s názvem hrají i jednotlivé skladby alba. K jednomu z tracků, který člověk nemusel úplně bez videoklipu pochopit, je nově vizuál. Co Si Počnem? je song o Katově dceři. Ve videoklipu ji vozí v kočárku a hovoří s ní. Nojo. Stárneme, když už i Prago má dítě :).

TusyDarewin vydává již brzo UPBOY6 mixtape. V listopadu vydal další videoklip, RUZOVEY DELFINDarewinův osobitý styl může znít na první poslech ubrečeně. Opak je ale pravdou. Má to ale určitý vibe, na který jsem v ČR ještě nenarazil. Důležité je také zmínit, že to není nováček a svůj styl a image buduje ze srdce. Od prvního mixtapu je to pět let. Pokud si dáte záležet, projdete starší tvorbu a porovnáte ji s šestým mixtapem, rozdíl je obrovský. Profesionalita beatů, textů a klipů je nepřehlédnutelná. Se svým dvorním producentem Dolinem tvoří poslední rok dobrou kombinaci a začínají koncertovat s docela zajímavými jmény. Mohli jsme je zahlédnout například s Robin Zootem či jako předskokany v pražské Uhelně, před legendární Moja Reč. Přeji jim hodně štěstí, hodně Spritu a dobrých shows. 🙂 TUSY SOUL MUSIC!

Koho asi nemusím představovat  je trio RytmusSepar James Cole. Ti se společně objevili na novém Rytmusově albumu Krstný OtecJames Cole tam zandal jedinečný lyrics!!! „Nechápou, že flow protejká karmou, jsou to diliny!“

Na závěr jsem se rozhodl zmínit nové album HNDZN – Hra na dospělost / Záchvaty nevyspělosti. Toto album vyšlo v listopadu a venku jsou zatím čtyři tracky, třetí je neskutečná mrda! Piko Fatal vylezl podobně jako Schyzo (Killaz) ven a začal zase vydávat i s Adam Sky. Nový zvuk je super a hlavně je to dobře nazvučené. Moderní, ale inteligentní rap mě taky baví a celkový dojem je super. Jen tak dál!

Čus! Mějte rádi RAP!

/Sdep

Komentáře

Sdep

Sdep