Novinky ze světa za měsíc únor

Novinky ze světa za měsíc únor #Korea

Podařilo se mi vycedit kolem deseti skvelých tracků. Půlka grime, půlka boombap. Poprvé zavítáme společně do Koreji! Novinky ze světa za únor jsou tu. Korejský rap žije!

Na korejský label Hi-Lite Records jsem narazil asi před dvěma lety čirou náhodou díky tracku It G Ma. Tenhle track má dnes skoro 40 miliónů zhlédnutí a je to jeden z nejlepších a nejtvrdších trapových songů, které znám. Pokud máte rádi trap, Bape mikiny a tunu swagu, doporučuji. Na Hi-lite records vychází spousta trapových „sraček“ a ne každou novinku vydržím poslouchat déle, jak 5 sekund. Přispívá tomu i to, že pokud nerapují v angličtině, nerozumím ani slovu. Tohle mě ale příjemně překvapilo. G2 vydal boombapový track, který zní skoro jak tracky od Atmosphere :)! Doporučuji projít celou jeho tvorbu, je fakt super!

#MERKY
Co víc dodat. Stormzy mě fascinuje několik let a jeho hymna Shut up má dnes přes padesát miliónů zhlédnutí. Ve dvaceti třech letech působí na třicet a každý track co vydal, je skvost. Nový videoklip k Big for your boots je absolutní bomba. Debutové album Gang Signs & Prayer vydané na konci února trhá rekortdy. Není divu! V půli května ho uvidím konečně na živo v Berlíně. Takže čekejte report z akce :)!

Velikou radost mi udělali Die Antwoord klipem k tracku FAT FADED FUCK FACE. Typický pomalovaný tlamy, černobílé pozadí, nádhera!

Klasická nadílka od High Focus Records ve formě nového alba od Jam Baxtera – Mansion 38. Ten v tracku For A Limited Time Only dokázal ve spojení s producentem Chemo divy. Silný beat a silný text. Neuvěřitelný feeling. Hrozně si vážím true boombapu, který se ale neustále vyvíjí!

Mugun, poprvé jsem ho slyšel právě v tomhle novém tracku Word. Hrozně mě zaujal beat a podání, ale přišlo mi to takové „slabé“. Nějak jsem se dostal ke komentářům a čtu, že by se měl stát víc známým. Prý dělá banger za bangerem, tak jsem si od něj pustil snad vše, co na netu má a opravdu dělá fantastické věci. Word je nejjemnější, ale například Wagwarn je neuvěřitelná mrda!

Díky za pozornost a za měsíc čus!

/Sdep

 

Komentáře

Sdep

Sdep