Orikoule v Uhelně 27/5

Rád bych vám poreferoval o události v Uhelně, která byla sice trochu opožděná a krátká, ale i přesto skvělá! Jedná se totiž o všemi milované Orikoule. Orion aka Papa Vorel aka Miki červená hlava vytvořil s Jamesem Colem toto album již v roce 2008.

Kult jménem Orikoule díky hitům jako je Lůzr, Země Vzdálená či Slečny, Dívky (Lolitky Paničky), nastolil úplně nový level ve vytváření Hip Hopových alb. Mísí se v něm rap, funk i pop a jeho melodie jsou nezapomenutelné. No řekněte sami!

V rozhovorech jak s Orionem tak s Koulionem jsem již několikrát četl, že návrat k Orikoulím, tedy Orikoule II, je možný. Jestli se k tomu lenoši dokoupou nevím, pokud to budou dělat stylem Lůzra, tak asi ne ;-). I přesto věřím, že výsledek by měl být extrémně zajímavý. Jejich pudy je vždycky vedly tak trochu za hranice dobrého vkusu. Dnes bych řekl, že jsou dál. Po osmi letech dospěli, Orion nepije a oba za sebou mají několik projektů. Jejich kombo by mohlo přinést takové vyspělé Orikoule…

K samotné akci řeknu několik pozitivních a několik negativních věcí. Uhelna bar je poměrně nový klub v úžasném prostoru v „podhůří“ Smíchova. Za poslední rok se tam vystřídalo již několik známých jmen a je to rozhodně dobře. Prostor je akorát veliký a klenby + celkově prostor tvořený cihlami je nádherný. Orikoule jsou klasika. Pár koncertů ročně od vydání stejnojmenného alba stále mají, ale člověk nesmí čekat, že budou hrát kousky pouze z něj. Což je rozhodně dobře. Hráli spoustu věcí ať už ze sólové tvorby Oriona, tak Jamese Cola.

Na koncert jsem dorazil okolo dvanácté hodiny rovnou z letiště a bál jsem se, že bude po srandě. Naopak, klub teprve rozehřívala Íčko z radia Spin. Ta holka má super vkus na hudbu a mixovat taky umí, takže super začátek dobré party. Kolem dvanácté večerní nebyl snad nikdo u stage a to měli začít kolem půl dvanácté. Nojo, rappeři ;).  Na baru mi řekli, že nakonec v jednu. Kolem jedné se začala Djka balit a přišel Mike Trafik. Ten ovládl sál nejméně na půl hodiny a ukázal, že je to DJ těch nejvyšších kvalit. Hrál super nový rapy a ty jeho scratche – lahoda! Konečně, snad až ve dvě, dorazili mistři. Nástup byl vzhledem k jejich postavení velice sebevědomý, klasičtí mistři rapové disciplíny. Tuším že začali Lůzrem, pak hned přešli na něco z Moby Dicka a takhle to šlo pořád. Jak už jsem psal výše, dávali opravdu rozličné kousky. Na závěr dorazil i vedoucí Bigg Boss labelu Vladimir 518 a dali pár pecek PSH. Co mi přišlo jako škoda, byla délka koncertu. Až jsem očekával, že konec byla spíš pauza a začne druhá polovina. Je pravda, že ten večer James Cole vystupoval ještě jinde, takže toho možná víc prostě nezvládli. Dalším smutným faktem je, že z alba Orikoule zaznělo jen 4 nebo 5 věcí a „zapomněli“ na Zemi Vzdálenou. Pro mě, jakožto ortodoxního fanouška (spíš fanatika) Orikoulí a celkově jejich tvorby, to byl veliký šok a zklamání. Jinak jsem byl z večera potěšen a těším se na další podobou akci :). Hodně zajímavě zní například Supercroo 18/6.

Bohužel, nemá cenu čekat na vyjádření souhlasu fotografa k použití fotografií v článku, a tak celou fotogalerii z akce naleznete zde v odkaze.

A co říci závěrem? Akce to byla vydařená, tak se doufám uvidíme na další akci. Čus!

Komentáře

Sdep

Sdep