PSH posílají FUCK OFF za Miladu Horákovou 27.6.1950

Čus, vítám Vás u nového videoklipu od PSH, který mě hodně baví! Za svým názorem si stojím až tak, že jsem se kvůli tomu pohádal.  Nemám rád, když lidi něco absolutně odsuzují po prvním poslechu, za mě je to prostě hloupé.

PSH je rozhodně jedna z nejdůležitějších kapel v ČR a na Slovensku. Prvním členem skupiny je bývalý squater VLADIMIR 518, mimo jiné producent, scénárista, spisovatel a kritik umění. Dle mého osobnost, pro někoho chudák, člověk který vede nesmyslný vyčpělý label. Rozhodně se ale za labelem Biggboss zdržuje skupina lidí, kteří jsou ochotní o věcech diskutovat. Druhým členem je asi základní postava českého rapu Orion. Třetím je fantastický DJ Mike Trafik. Jejich názor na dnešní krizi ve světě, kdy strach vítězí nad racionálním rozumem byl poprvé veřejně „vyslyšen“ v manifestu, který byl sepsaný Jamesem Colem. Ten dává ve zkratce najevo, že nemusí být vše tak jednoduché, jak vypadá a nemáme se nechat zastrašit, . „Sluníčkáři“ a „xenofobové“ , či jim podobní (vím, že to není přesně xenofobie), by měli otevřít oči a nebýt zaslepeni strachem. Svět není černobílý. (:D Tedy je, jsou tu černí a bílí, ale vy rozhodně víte jak to myslím 😀 ).

PSH manifest z oficiálního webu Biggboss.cz

Před 66 lety zemřela velká bojovnice za lidská práva Milada Horáková. Byla to velká žena, která si hodně vytrpěla. PSH se rozhodlo v tento den vydat single FUCK OFF do oldschoolovějšího beatu. Jak sám říká Vladimir 518 v rozhovoru pro DVTV, když slyšeli s Orionem beat, bylo jasný, že se musí vrátit do devadesátých let a napsat politicky orientovaný text. I videoklip bych nazval takovou rapovou klasikou. Co mě velice zaujalo je Elpe na featu. Na první poslech se mi to moc nelíbilo, protože nemusím zpívané refrény. Ale na druhý den se mi to líbit začalo. Zajímavě se k tomu totiž hodí. Kromě obsahu hodně lidí negativně komentuje hudební stránku. Mně to přijde jako klasický PSH track, ze začátku to tak nějak podezřele neladí. Není to prvoplánovitě chytlavá hudba. A to je jedině dobře, „letních hitů“ je až až.

Každý si udělejte názor sami. Za mě je to velká věc, která v českém repertoáru chyběla. Jen prosím, pusťe si to vícekrát, než to budete milovat/odsuzovat. Hezký večer a dobrou noc! Peace

 

Komentáře

Sdep

Sdep