PSH – VICE

„Praho! Zapnul jsem debila v sobě!“ Ano, Peneři strýčka Homeboye (W518, Orion, M. Trafik)  nám hodili další novou pecku z Prahy. Nese název VICE a je natočena ve vysoké kvalitě rozlišení 4K. Jedná se o novodobý a pro mě atraktivní styl rapu, na což u PSH, ruku na srdce, už nejsme až tak zvyklí, byť jim originalita nikdy nescházela, svěží vítr v plachtách dlouho nezavál.
Není to klip s omšelým stylem dikce, tohle je šílenství newschool rapu.
Klip mluví za vše, PSH se ozvali ze záhrobí a  chtějí víc a víc a víc. Přece jen tohle není skupina z Rokycan, jak už bylo řečeno v klipu Já to říkal.
Je to jako z pohádky Tři veteráni, akorát že tady stojí na place parta veteránů českého hip hopu, ale do starého šrotu nepatří. Stále umí pobavit kvalitní tvorbou a stále se nebojí jít nevyšlapanou cestou i za cenu kritiky. Vizuál je plný efektů a úprav, skvělého designu (asi by nás překvapil opak), někdo si prostě rád pohraje i s vzhledem klipu. Můžeme být rádi, že máme na naší scéně bandu jako je PSH, už jen díky peckám jako Co bude až nebude rap?, Můj rap můj svět, Všichni jsou už v Německu, nebo díky známé hip hopové baladě od člena této skupiny W518 – Jdu dolu.
A co by kluci mohli chtít víc? Doufejme, že vydržet na scéně, dokud jim nezačnou kolena praskat i přes notné dávky GS Condro a dokud udrží mikrofon (nebo alespoň moč).  Žijeme v dobách, kdy kvalitního rapu je jako šafránu, nová jména už nemají punc atraktivity jako za dob, kdy to tu všechno začínalo, a když už se tu objeví někdo s talentem, který umí prodat, tak se jedná o tak vzácný přírodní úkaz, že by se dal rovnat jen s výskytem patnácileté panny v Praze. A nevím jak vy, ale my chceme VICE kvalitního rapu!
Měj se PRAHO a hlídej si Penery, protože tohle není poslední náboj z jejich arzenálu!

Komentáře