Refew – Najednou ft. Rest, Adiss (prod.Miliard)

Vzpomínám si, že když jsem kdysi slyšel první věc od Refewa, prostě mě to nechytlo a trvalo mi dobu, než jsem mu dal zase šanci. To říkám otevřeně. Jenže pak přišel song „Nechci víc“ a několik dalších a pomalu jsem otáčel. No a když jsme přijeli na Hip Hop Kemp 2015, byl to Refew, kdo nás srdečně vítal, byl úplně v pohodě a celej ten můj původní názor zbořil jak domeček z karet. Nutno dodat, že show, jakou zajel on a nakolik umí vystačit s dechem, to umí málo kdo.

xicht

Když jsem dneska brouzdal po vlnách internetu, zahlídl jsem, že vyhodil novou věc, která nese název „Najednou„. Ovlivněn loňským Kempem a Refewovým přístupem, ihned jsem zavřel dveře do pokoje a pustil si na 5.1 Najednou hezky nahlas. Fuuu říká se, že je zbytečné zlatit zlato a stříbřit stříbro a je to pravda! Najednou je zase krok kupředu v už tak dobře najetý dikci, na kterou jsme u tohohle týpka zvyklý. Dokonce vídám sdílet tuhle pecku svoje přátele, který buď v rapu nejednou vůbec, nebo třeba jenom horrorcore. To už něco znamená. Refew překonal hranice a dostává se pod kůži dalším a dalším lidem.

Každopádně je třeba dodat, že na produkci najdeme, alespoň pro mě, ne příliš známého producenta jménem Miliard, ze Slovenska byl povolán Adiss spolu s Čechoslovákem, který svoje rapový skillz rozšiřuje o crossfit, Restem. Výsledek si můžete zhodnotit sami, jde o oficiální mixtape, vše se nahrávalo a lepilo do kupy v Hardworkz studiu v Práglu.

A jestli mě to baví? Tak tomu ver, že hej! 

Komentáře