Karel Šíp – Točení pro ZNK neni vůbec žádnej meth

Mílí čtenáři, máme tu pro vás mega rozhovor s jedním z originalních horrorcore rapperů v Čechách, Karlem Šípem. Je to bývalý člen horrorcore dua Luk a Šíp a skupiny Pivní Pupek a momentálně hraje na baskytaru v kapele Evil Buddhist and the Cyclop Apes. Také hostoval na nové DeSadově desce Here I Cum. Pro mě je tento rozhovor velmi speciální především tím, že jeho track Mrdám tvou Mámu byl úplně první horrorcore track, který jsem kdy slyšel. Bylo to (tuším) v roce 2008 na škole v přírodě a hned se tento track pro naši třídu stal hymnou 😀 Luk a Šíp a jejich EP Hvězdné Horoskopíčoviny poslouchám dodnes. To vše k úvodu a teď jdem na otázky.

Karel Šíp AKA Džízus Kristus

Čau Šípe. V krátkosti se nám představ. Kdy jsi začal s hudbou a proč? Jak si přišel na tvůj pseudonym a proč sis ho zvolil?
Čau, hele pocházim z rodiny kočovných jelenů, takže sem k pobíhání po lese měl vždycky sklony. Ale abych pravdu řek občas mám pocit, že sem zklamáním v očích mých rodičů. Nikdy asi nechtěli chobotnici s tak málo nohama!

Jeden z koncertů Luk a Šíp

V minulosti jsi byl součástí horrorcore grupy Luk a Šíp, s kterou jste vydali EP Hvězdné Horoskopíčoviny, kde byl i feat s Řezníkem. Proč už nikdy nevyšlo nic dalšího? Jsou nějaký tracky co zůstaly nevydaný?

Hlavním důvodem je můj bratr! Je strašně línej! Je línej používat i vlastní orgány takže z něj v jednom kuse lezou nějaký hadičky! S tim se rap prostě dělat nedá. Jasně, že vznikly tracky, který sme nemohli vydat…byly tak nejlepší, že nám to Márty zakázal. Nakonec nám je ukradl a dodnes vydává za svý, možná ti něco řiká Holka v mym sklepě nebo Pořád jenom hate a další…. Podobně jako Cimrman musel prodat Bezručovi Slezské písně…akorát my sme byli vokradený!!!!

Také jsi měl společně s kytaristou Žebrákem projekt Pivní Pupek, který měl docela dobré ohlasy, hlavně vaše živá vystoupení. Byli jste přijati i pod ZNK, kde na webu mají napsáno, že procházíte tvůrčí krizí. Znamená to, že tento projekt ještě není ukonce? Je možné, že se ještě dáte dohromady? Přibliž nám vaši situaci.

No tam to dopadlo dost podobně! Akorát nás okradlo Sony BMG! Žebra je nejlepší kytarista na planetě, to ví každej a jenom blázen by o tom pochyboval. Já sem zas strašně dobrej v něčem taky… určitě! No každopádně vlak zvanej Rock’n’Roll na nikoho nečeká, takže my sme nasedli, aniž bysme tušili, co se děje! Začalo to nevinně, ale než se rozkoukáš, piješ whiskey s vodou z hajzlu a bílym práškem pochybnýho původu. V osum ráno v polorozpadlym motelu u dálnice a v posteli leží něco, co prostě jde jen hodně težce popsat existujícíma slovama. Nakonec na tebe právnici a šéfové nahrávacích společností řvou tak dlouho, že se stáhneš do ústraní. Protože, jak ti potvrdí každej muzikant, nic ti nenahradí „ten starej dobrej jam s kámošema u mámy na bytě“.

Tvůj nejnovější hudební počin je track na Desadovým novým albu Here I Cum. Track Opilá Rohlíkem je pro mě jedním z nejlepších na albu. Můžeš nám přiblížit, jak tento track vznikl? Znamená to, že se vrátíš k rapování, nebo to zůstane jen u tohohle?

Hele track napsal život sám!! a trochu já a fousáč. Kterej stojí za tim všim a velký díky patří jemu! Rapování je prdel takže se tomu nebránim, ale svoje věci bych asi radši nedělal….byl bych zase moc dobrej.

Máš nějaké plány do budoucna? Nějaká nová tvorba? Zmínil ses mi o nové kapele Evil Buddhist and the Cyclop Apes, kde hraješ na kytaru. Na internetu jsem našel jenom pár videí na youtube, záznamy z živáků. Chystáte něco vydat? Rozepiš se o tomto projektu.

Jj, přesně jak řikáš, hraju tam na basu a E.B.C.A. jsou nejlepší kapela na světě. Sice mám zas trochu strach z toho že nás sláva semele, ale nedát vám o ní vědět by byl hřích. Hele koncerty děláme na nějakejch nahrávkách makáme, takže najeďte facebook a bandzone a čekujte!Madafakáááz

Hele točení pro ZNK neni vůbec žádnej meth. Každopádně se většina historek co tam vznikne i ztratí, protože se u toho strašně leje. Ale pamatuju si ,jak sem jednou při pauze mezi natáčením viděl slimáka 😀 ty brďo, jak my se tenkrát nasmáli! 😀 Těšte se na další film ze ZNK production!

Jakou hudbu teď momentálně posloucháš? Co bys doporučil našim čtenářům? Vyjmenuj pár věcí z české a zahraniční scény.

Poslouchám teď super kapelu jmenujou se myslim E.B.C.A….né sorry strašně mě teď baví kapela Slza! Teda jako ten název!! Nazvat kapelu po tělesnym výměšku mě prostě níčí! Hned mě napadlo udělat band Pot a nebo Sopl, ale pak mě to trklo. Slina!! Kvadruplegický kvartet slina! Čtveřice uslintanejch retardů, co maj zas sebou přehulený repráky a dopad každý sliny na majk udělá strašnou vibraci, která je donutí slintat ještě víc! Takže to je neustále gradující hudba. A těch peněz z charity!!

Maximum the hormone sou fakt pecka maj dobrý živáky.

Koho máš nejradši z českého horrorcoru? a co je tvoje nejoblibenější album?

Eben s Kornem maj dobrý fláky, při těch často zařvu „hobluj!“ nebo „umííí“! jinak mě furt připadá, že v čechách neni moc z čeho vybírat.. starý klasiky sou top furt a mladý moc asi nechápou vočem by to mělo bejt, příjdou mi že to asi neslyšej nebo sou hloupý! Nevim.

Je někdo, s kým by jsi chtěl do budoucna spolupracovat?

S Honzou Žertem bych si chtěl máknout do budoucna – super člověk! Jeho práce mě fakt občas posílá do kolen. Jinak do minulosti bych chtěl makat s Mozartem a dát si bacha na Bacha!

Nějaký tvoje nejoblíbenější filmy, seriály?

Mám rád Spongeboba, ale to šicky věděj! Na porno už moc nekoukám a filmy mi radí brácha většinou…

Jaký bereš drogy?

Rád čuchám! Lidi, předměty, zvířata, tvory i netvory.
Doporučuju vám: Neberte drogy nikam to nevede….leda k braní dalších drog! A vyhybejte se lidem, co maj přesudky proti drogám, protože se denně nafetovávaj svym prdelnim zápachem!

Čteš knihy? Co jsi naposled přečetl a jaké máš nejraději?

Jasně! Furt se trochu trápim s Kdo je ten chlap? Hledání Boba Dylana, protože to píše docela čůrák, i když info tam má docela dobrý. Jinak jedu filozofii a poezii. Do nedávna sem ležel v Topolovi, nikdy nepustil Hraběte a vysral Kajnara, teď tam mám něco novýho, Batěk nějakej, tak sem zvědav! Jinak čtení je super fet!

Vyber  lepší:
Mattoni nebo Chcanka – mám rád kraby
Pivo nebo Hulení – hulení piva! a k tomu plnou tašku hulení
Uprchílci nebo Cigoši – policajtský poldové
Pivní Pupek nebo Luk a Šíp – Pivní šíp
Anál nebo Vagína – můj kluk má obojí….dvakrát!
Hokej nebo Fotbal – abych pravdu řek tak léto

Díky moc za tvůj čas. Na závěr ti tu nechám prostor k vyjádření. Můžeš čtenářům zmínit cokoli, něco na co jsem se zapomněl zeptat, nebo nějaký info o nejbližších koncertech vaší kapely, je to na tobě. Dík, Cecka

Zustaňte svý a naladěný na fejsbuk čenl Evil Buddhist and the Cyclop Apes a náš bandzone! Mějte se rádi a nenáviďte řepu a kýble!!!!!!! Hajl!

Evil Buddhist and the Cyclop Apes
Bandzone: http://bandzone.cz/ebca
Facebook: https://www.facebook.com/Evilbuddhistcyclopapes

Komentáře