Smrt si říká Hip Hop #1

Smrt si říká Hip Hop #1

Myslím, že v žádném jiném hudebním stylu nevládne taková nevraživost mezi interprety, jako v hip hopové subkultuře a války gangů neodmyslitelně k této kultuře patří. Kam až to může vést, se můžete dočíst na následujících řádcích, ale aby to nebylo jen o vraždách, dáme si i jednu sebevraždu jednoho z producentů, který produkoval jménům jako například: 2Pac, Candyman, The Outlawz

Neumím si představit, že bych tenhle článek mohl začít někým jiným, než samotným 2Pacem.

Tupac Amaru Shakur, známý též jako 2PacMakaveli či Pac, narozen 16. června 1971 v New Yorku a zabit byl 13. září 1996 v Las Vegas, byl americký rapper, básník a herec.

Guinessova kniha rekordů jej uvádí jako nejúspěšnějšího rappera historie se 67 miliony prodaných hudebních nosičů.

Jak to vlastně bylo?

Píše se 7. září 1996. Ve 20 hodin Tupac navštívil boxerský zápas Mike Tyson Vs. Bruce Seldon. Ve 20:30, když po 109 sekundách Mike Tyson vítězí, Tupac opouští MGM Grand Hotel, kde také ještě došlo k potyčce mezi Tupacem a Orlandem Andersonem, celá potyčka a odchod všech zúčastněných je zachycena na průmyslové kameře.

Policisté vyloučili souvislost této šarvátky s vraždou.

Tupac spolu s Marion „Suge“ Knightem nasedají do černého sedanu BMW 750iL, aby odjeli na charitativní koncert do Club 666, předtím ale ještě zajíždějí do domu Suge Knighta. Suge celou dobu řídí.

Tupac & Marion "Suge" Knight

Ve 23:15 zastavují na křižovatce, vedle jejich BMW zastavuje bílý Cadillac, z něho vylézá muž černé pleti a třináctkrát vystřelí na jejich „Bavorák“. Tupac byl zasažen čtyřikrát do hrudníku, Suge měl pouze škrábanec na hlavě. Všechno se to odehrálo velmi rychle. Cadillac s vrahem ihned zmizel v ulicích Las Vegas. Suge Knight je nejdříve v šoku, ale poté hned otáčí auto a odváží těžce raněného Tupaca do University Medical Center. Ještě ten večer se Tupac podrobil první ze tří operací, při níž je mu odejmuta pravá plíce. Druhý den, 8. září se Pac podrobil další operaci.

V pátek 13. září 1996 v 4:03 odpoledne 2pac podlehl svým zraněním a šest dnů po přestřelce umírá. Bylo mu pouhých 25 let.

Trochu jeho popela bylo údajně smícháno s marihuanou a vykouřeno členy Outlawz.

The Notorious B.I.G.

Vlastním jménem Christopher George Latore Wallace, byl zastřelen 9. března 1997, půl roku po zastřelení 2Paca.

Notorius B. I. G., jeden z představitelů Bad Boy Recs. a podle Tupaca i jeden z hlavních organizátorů jeho napadení a postřelení v roce 1994. Bylo veřejně známo, že představitelé east coast, zastoupeni právě nahrávací společností Bad Boy Records, a west coast, kde zase kralovala společnost Death Row, se neměli příliš v lásce. Výsledkem byly četné přestřelky a mnoho neshod. Hodně názorů si vyměnili prostřednictvím hudby, obzvláště Tupac si při skládání nebral servítky.

V únoru 1997 odcestoval do Kalifornie propagovat své nadcházející album Life After Death a natočit hudební klip k prvnímu singlu „Hypnotize“. 8. března 1997 se účastnil předávání cen Soul Train Music Award, někteří diváci na něj „bučeli“, což bylo zapříčiněno jeho spory se scénou západního pobřeží USA. Po předávání cen se účastnil afterparty pořádané časopisem Vibe. Dalšími hosty na party byli např. Faith Evans, Sean Combs, zpěvačka Aaliyah a další. Krátce po půlnoci byla afterparty rozpuštěna hasiči, protože byl klub přeplněn. Biggie se se svými přáteli vracel do hotelu ve dvou vozech Chevrolet Suburban. Seděl na sedadle spolujezdce, řídil Gregory „G-Money“ Young, vzadu seděli Lil‘ Cease a Damion „D-Roc“ Butler. Sean Combs jel ve druhém voze se třemi bodyguardy.

V 00:45 zastavili na semaforu, po levé straně k nim přijel vůz Chevrolet Impala černé barvy. Řidič vozu, podle svědků Afroameričan oblečený v modré barvě, stáhl okénko a několikrát vystřelil do vedlejšího vozu, Biggie byl zasažen čtyřmi kulkami ráže 9mm. Pachatel ihned odjel, jeho oblečení vedlo k domněnce, že vrahem byl člen gangu Crips, který je známý nošením modré barvy. Christopher „Biggie Smalls“ Wallace byl převezen do nemocnice Cedars-Sinai Medical Center, kde v 1:15 zemřel ve věku pouhých 24 let. Jeho vrah nebyl doposud vypátrán.

Kdo ví, jestli smrt těchto dvou bezesporu největších osobností v oblasti rapu neměla užší souvislost. Na druhou stranu, Tupac jistě věděl, do čeho jde, když nazpíval a vydal písničku „Hit´Em Up“, ve které naprosto otevřeně napadá Biggieho, Puffyho, Bad Boy Recs. a další, kteří měli co dočinění s eastcoast.

Ol‘ Dirty Bastard

Vlastním jménem Russell Tyrone Jones měl během svého života problémy se zákonem několikrát, například:

V roce 1993 byl usvědčen z útoku při pokusu o loupež.

V roce 1997 byl zatčen kvůli neplacení alimentů.

V červenci 1998 byl zatčen za krádež páru bot.

V únoru 1999 byl zastaven policisty při silniční kontrole. Následně byl obviněn, že má na sobě neprůstřelnou vestu, což bylo pro zločince zakázáno.

O několik týdnů později byl zatčen za držení drog a několik dopravních přestupků.

V říjnu 2000 utekl ze soudem nařízeného léčení drogové závislosti a strávil měsíc na útěku.

Jones přežil taky dvě postřelení, například v roce 1994 byl postřelen jiným rapperem do břicha, Znovu byl postřelen v roce 1999 do zad a ramene při vloupání zlodějů do jeho domu.

Smrt

Dne 13. listopadu 2004 pracoval v nahrávacím studiu, jehož vlastníkem byl RZA. Zde zkolaboval a zemřel. Oficiální příčinou smrti bylo předávkování drogami. Při pitvě byl nalezen kokain zkombinovaný s léky na předpis proti bolesti (Tramadol). Zemřel dva dny před svými 36. narozeninami. Měl celkem třináct dětí. Jedno z nich, syn Young Dirty Bastard, se rovněž věnuje rapu.

Johnny „J“

Vlastním jménem Johnny Jackson, narozen 28. srpna 1969 v Mexiku a vyrůstající v South Central L.A., je nejvíce znám pro svojí tvorbu, kterou nahrál s 2Pacem Shakurem. Hudební kariéru odstartoval už v 16 letech, ale první známky úspěchu se objevily v roce 1990, kdy produkoval single „Knockin‘ Boots“ pro zásadního hispánsko-amerického rappera Candymana. Tento track byl nominován na Grammy.

Johny „J“ spáchal 3. října 2008 sebevraždu v Los Angeleském vězení. Byl zde uvězněn za řízení pod vlivem. Podle všeho skočil z vyvýšeného místa ve vězení, což zavinilo jeho smrt.

Nakonec bych rád zmínil někoho, kdo není zatím mrtvý, ale několikrát měl na mále!

Není to nikdo jiný než King Gordy!

Tenhle vášnivý kuřák marihuany byl několikrát za svůj život postřelený, ale jako zázrakem se mu vždycky podařilo přežít, to bude asi tou jeho vrstvou tuku, která ho chrání proti případným kulkám, haha.

6. února 2013 byl Gordy pětkrát postřelen během vloupání v jeho domě, naštěstí se uzdravil a dělá dál hudební videa.

gordy_report-1

King Gordy přes Twitter poté oznámil, že se Horrorcore stylu nebude víc věnovat, ale uvidíme, co přinese čas.

cvbgfb

Je to totiž asi 5 měsíců, co Bizare a Gordy spolu vydali zase track.

Těch mrtvých je samozřejmě daleko více, o těch dalších zase příště!

Khr.


2Pac
http://www.2pac.cz/main.php?st=45
https://cs.wikipedia.org/wiki/Tupac_Shakur
The Notorious B.I.G.
https://cs.wikipedia.org/wiki/The_Notorious_B.I.G.
Ol‘ Dirty Bastard
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ol%27_Dirty_Bastard
Johnny „J“
https://en.wikipedia.org/wiki/Johnny_%22J%22
King Gordy
https://en.wikipedia.org/wiki/King_Gordy

 

Komentáře