Tao Quit

Tao Quit a jeho nekonečné tempo!

Představuji vám Tao Quita… Nebudeme to prodlužovat, protože nejvíc se stejně dozvíte v rozhovoru.

12190904_615900678547927_8862224238790559223_n

1) Kdo je to Tao Quit?

Tao Quit je alter ego, které jsem si vytvořil pro potřeby rapu ve třinácti letech, před deseti lety. Občanským jménem jsem Alexandr Rakita a jsem rapper, producent, básník, admin Bizarních Hiphoperů a spoustu dalších věcí.

2) Jak zvládáš skoro týden co týden nahrát celé album?

Tak já doopravdy nevypouštím alba a mixtapy každý týden, to je náhoda, to se stalo teď, že jsem vypustil šest CDs během dvou měsíců, normálně vyhazuju ven průměrně jedno CD za měsíc. I tak je to dost, ano, zkrátka jsem grafoman, čili nepovažuju den za dobře strávený, pokud nepočmárám alespoň list, nebo dva textem, většinou rýmy, v případě psaní songů. Nahrávám často, průměrně denně tak jeden až pět. Jak kdy. Pořádně netuším čím to je, tohle tempo mám nastavený deset let a ještě mě to (s výjimkou jedné dvouleté pauzy) nikdy nepustilo, ani to nepolevilo a tak prostě tvořím, dokud mám co.

3) Pochlub se nám, kolik songů už máš na kontě?

Tři a půl tisíce se vším všudy a tisíc pětset instrumentálek. Průměrně, když to vydělíš deseti roky, je to asi jeden song denně, není to tak zlý .Je to zkompletovaný všechno do asi stodvaceti alb a mixtapů, které jsou většinou ke stažení na netu. Dva a půl tisíce jsou k poslechu, tisíc songů nechávám pouze pro sebe, je to moje ranná tvorba a řadím do toho i asi 12 alb, která se ztratily kdysi při poruše disku.

4) Dříve jsi měl těžkou životní situaci, mužeš nám jí trochu přiblížit?

Jasně, mluvím o tom defakto neustále ve své tvorbě. Byl jsem závislý na drogách a gamblingu šest let. Dvakrát jsem se léčil v PL Červený Dvůr, kde to naposledy, zdá se, zabralo a od té doby abstinuju přes rok a půl a cítím se skvěle. Mluvím o tom ve svých textech hlavně proto, že spoustu rapperů otevřeně mluví o drogách, ale nikdo pořádně neříká pravdu, nebo spoustu kluků ani neví, co do sebe cpou a pak o tom dokola rapujou jak jsou cool, což já nepovažuju za odpovědné a snažím se jít opačným směrem, popsat drogový život závislého člověka ze skutečného pohledu, popsat svůj příběh a nést varování, které když vyslechne buď jen jediný člověk a vezme si z toho něco, bude to skvělé zadostiučinění.

5) Plánuješ nějakou dlouhodobou spolupráci, nebo si pojedeš pořád tu svojí pohodu ?

Jo, neustále s někým dělám. Chystám spolupráce s hodně rappery a producenty, z těch větších projektů musím zmínit EP Based Gotts s mým dlouholetým parťákem Joe X aka Efká 2, album s producentem TMNT a album s mým parťákem AG Dykkem.

6) Co je pro tebe největší inspirace pro psaní textů?

Ani nevím, píšu natolik automaticky, že nečekám až na mě příjde múza a sám si jí popoženu. Ale tak určitě při tvorbě pociťuju spoustu vlivů, snažím se přetavit do tvorby úplně všechno, co spatřím, zažiju a pocítím. Ovlivňuje mě hudba, filmy, literatura, zkušenosti, zážitky, příběhy lidí i maličkosti jako billboardy na ulici, nebo reklamy v televizi. Velice často také používám záměrnou mystifikaci, jinými slovy v podstatě lžu, ale tak, aby to posluchač dokázal rozpoznat, kdy mluvím ze svého nitra a co je pouze „umělecký“ blábol, např. rapuju o tom, že jsem kapitán vesmírné lodi a o dva verše později se svěřím s nějakým skutečným pocitem, co mám. Rád experimentuju v psaní a produkci, takže těch inspirací mám hodně a využívám ji všechnu.

7) Koho nejvíce ceníš z tvých alb?

Nejvíce si cením spolupráce s mým dlouholetým vzorem a nyní kamarádem James Colem, se kterým už máme snad 3 skladby. Cením si produkce od Rista na mém albu Černá orchidej. Mám rád pecku se Zkratem, to byl taky můj zásadní vliv se kterým se mi podařilo spolupracovat. Ale všechny spolupráce pro mě něco znamenaly a znamenají.

8) Čeho by jsi chtěl v první řadě docílit?

Všech svých cílů jsem dosáhl a momentálně hledám další cíle. Jelikož už jsem vytvořil skoro čtyři tisíce skladeb, cítím, že mám někde svůj limit a je blíž, než si myslím. Nevím, co přinese budoucnost, ale počítám s tím, že přestanu tvořit rap za pár let a rád bych se věnoval literatuře a posléze filmům. To bych chtěl. Jinak bych chtěl mít vzdělání, dobrou práci a fungující vztah, hudba je pro mě silná vášeň a životní styl, ale pořád je to koníček dá se říc. Nedělám si iluze, že budu vydělávat pouze rapem.

9) Co říkáš na lidi, kteří tě mají jako bizarního rappera?

Tak já se osobně považuji za nejbizarnějšího rappera ve hře, je to titul, který jsem si sám stanovil a používám ho. Spoustu lidí si tohle slovo ale vykládá jako špatný, já to tak neberu. Bizarní je podle mě a i samotné definice něco, co je zvláštní, odlišné, jiné a já jsem bizarní ve smyslu excentrický, výstřední a divný. Spoustu lidí ale mojí tvorbu nechápe a považují jí za bizarní ve smyslu, že je nekvalitní a já se nezlobím, příjde mi to naprosto přirozené. Začal jsem dělat takový rap o kterým vím, že ho pochopí, nebo že se bude líbit úzké skupině hudebních šílenců jako jsem já sám a vyšlo to, oni mě nalézají a chápou a na ty ostatní seru. Jsem brakový umělec, miluju estetiku braku.

10) Prozradíš lidem, co v nejbližší době mužou očekávat?

Na tenhle rok chystám spoustu alb a mixtapů. Mám to už naplánované až do konce roku, takže je to nějakých 10 releases, které mám rozpracované. Třetí album na prodej, po posledním GTA se bude jmenovat Šaman. Chystám toho moc, doporučuji sledovat moje působení na sociálních sítích, kde je veškeré info. Stačí zadat Tao Quit kamkoli a máte mě.

11) Máš nějaký vzkaz pro fanoušky a hlavně pro hater’s?

Fans jsem vděčný za podporu, za to, že jsou, obvzlášť teď, kdy jsem začal prodávat alba vidím, že jich mám víc, než jsem si kdy přál a neustále mě mají rádi a to je super. Zdravím Trashe, Adrianu s Honzou, a svojí milou Kristýnu, která je v současnosti mojí největší inspirací a zdrojem štěstí. Haterům nic, nahrál jsem jim tolik tracků, že to nechci srát do rozhovoru.

Tímto se s tebou loučím a děkuju za rozhovor. Cheerz

Komentáře