Vec a jeho Misia života

Vec. Minulou sobotu T.U.R.I.S.T.A, včera Branči kováč, ale dneska hrdý otec. Je tu s námi aktivní od roku 1992 až do teď, a stále tvoří.

vec 2Má za sebou tři alba s názvy Dobré ráno, Funkčný VeteránStereo farbo slepo a jedno vedlejší album s názvem Funkčné remixy. Teď nám ale přináší novinku s názvem Misia života, kde se na produkci objevuje Dj Wich. Tahle věc nese nádech balady s trochou chillu a hodně lásky mezi otcem a synem. Otec a syn, to je pouto, které se nedá zlomit a nahradit. Něco mocného, co do sebe zapadá jako planeta a vesmír. A jaký je rozdíl mezi chlapem a otcem? To ti on sám v této lyrické symfonii pověděl víc, než jasně.

Tohle není starý pes, i když věk mluví za své. A možná i to je důvod, proč má hloubku textů a většina z jeho tvorby je spíš pozitivní a sympatická, než aby zde proudila oplzlost v každém slově. Od toho tu máme na slovenské scéně jeho dlouhodobého kolegu Zverinu, který se nestydí ve videoklipu například olizovat velké a umělé poprsí, ale zpět k Vecovi. Známe od něj mnoho kvalitních klipů, jako je například Vec feat. Vladimír 518 – Sami sebou, Pio Squad feat. Vec – Turista, Moja Reč – Otec pije feat. Vec, nebo Vec – Kúsky mňa, ale žádná o tom, že právě track Misia života patří k jeho nejcennějším. Ještě aby ne, když lyrická část je přímo perfektní. Je to otázka, kdy přestane tvořit, ale upřímně podlě mne, dokud mu nedojde dech, tak nepřestane. A za to buďme rádi, protože máme možnost tento broušený drahokam poslouchat zrovna my. A pokud jste tuhle věc ještě neslyšeli, tak prosím, pusťte se do toho!


Co říci závěrem? Snad jen, že nebýt Vece, přišli bychom o spoustu kvalitní hudby.

Komentáře