busta rhymes

Velké zadky, obleky, rychlost a šmrnc – to je Busta Rhymes

V neděli se na našem webu objevil článek 20 + 1 fakt o Eminemovi. Není to jediný „Rap God„, který si podobný článek zaslouží. Busta Rhymes je ještě větší.

Eminem odrapoval za 16,45 sekund 110 slov. Busta ale odrapoval ve skladbě 60 second Assassins za stejný čas 118 slov. V roce 2000 se objevil v Guinessově knize rekordů za nejvíce odrapovaných slov za sekundu. Mimo jiné má tento „blázen“ na svém kontě přes 300 „fíčuringů“ a spoluprací například i s DMX či DJ Tiësto.

K Rapu se nedostal náhodou. Už na škole chodil s velice známými MC’c, jako jsou Notorious B.I.G. a Jay-Z. Jeho umělecký pseudonym vznikl podle fotbalového hráče George „Buster“ Rhymes. Od roku 1990 byl členem Leaders of The New School, později Flipmode Squad. Jeho sólová dráha započala rokem 1996, kdy přišel s prvním platinovým albem The Coming. Prvních 15 let jeho rapové kariéry si neostříhal dready. To učinil jako symbolický akt při příležitosti vstupu do Dr. Dre’s Aftermath stable roku 2005.

Busta Rhymes není jen rapper. Věnuje se i herectví a jedna z jeho větších rolí je ve filmu Osudová setkání (2000), kde se objevil po boku Seana Conneryho, jenž je známý svým puntičkářstvím, a tak byl Busta málem vyhozen, jelikož přišel o dvě minuty později na natáčení. Další zajímavostí je, že si Busta na konci devadesátých let odskočil od rapu k navrhování oblečení. Bohužel, jeho firma Bushi neprosperovala, a tak ji v roce 2000 zrušil a všechno zbylé oblečení věnoval na charitu. Jeho nehynoucí lásku a cit k oblékání můžeme pozorovat v každém jeho klipu, kde má na sobě obleky roztodivných barev a střihů. Dalo by se o něm říci, že je to takový Susan Lucci v rapu. Seriálová herečka Susan Lucci byla nominována na ceny Emmy osmnáctkrát od roku 1978 a vyhrála ji pouze jednou, a to až v roce 1999. Busta je na tom podobně. Na MTV Video Music Award byl nominován patnáctkrát, ale cenu bohužel nikdy nezískal.

Album The Big Bang nepatří k jeho nejprodávanějším kouskům. Zajímavé ale je, že z 613 000 kopií prodal celou  jednu třetinu za první týden. What´s It Gonna Be?!, single s Janet Jackson z roku 1999, je k dnešnímu datu dvanáctý nejdražší videoklip, což rozhodně není špatné. Busta ale nevypadá dobře pouze na obrazovce. V Evropě ho můžeme vidět například 24. června v Německu s Cypress Hill. Doufejme ale, že se mu nestane to samé, co před dvěma lety v New Yorku, kdy při show spadl z pódia.

Na závěr bych dodal, že i když možná vypadá jako zběsilý raper, je otcem čtyř dětí. PS: poctivě čekejte na nové album, vyjde totiž již v tomto roce!!!

Komentáře

Sdep

Sdep